فلزیاب خوب و ویژگی انواع فلزیاب:

تعریف فلزیاب :

یکی از ساده ترین تعریف فلزیاب ابزار و وسیله ای هستند که جهت یافتن اشیا فلزی پنهان یا مدفون در خاک، استفاده میشود.

( بیشتر برای پیدا کردن اشیا با ارزش قدیمی کاربرد دارد ) شرکت های معتبر و معروف در زمینه فروش فلزیاب از شرکت های خارجی معروف در زمینه فروش فلزیاب میتوان به مینلب (minelab) ، او کا ام (okm) ، وایت الکترونیک (Whites Electronics) اشاره کرد .

بیشتر از دو دهه پیش نمایندگی تولید و فروش دستگاه های فلزیاب آسیا مدرن شروع به کار کرد.

این کمپانی از همان ابتدا، سیاست های خودش را بر اساس تولید ارزان قیمت و با کیفیت جهانی قرار داد.

بر اساس همین، از مهندسین نخبه ایرانی و دانش روز دنیا بهره برد. و یکی از اولین شرکت های دانش بنیاد را تأسیس نمود.

فلزیاب خوب و ویژگی انواع فلزیاب

new gif
new gif

نشانگر عمق در فلزیاب ها

نشانگر عمق در دستگاهها به صورت تخمینی بوده و هیچ دستگاه نداریم عمق درست و صد در صد رو نشون بده تمام دستگاههای که نشانگر عمق دارن به صورت تخمینی نشون میدن و اکثر شرکت های معروف من جمله مینلب ترجیح میدن نشانگر عمق نزارن به دلیل خطای بالا (حدود سی تا چهل در صد) بخوایم منطقی نگاه کنیم پنجاه شصت درصد میشه روشون حساب کرد و در کل بودنشون بهتره از نبودشون هست پس اگه نشانگر داشته باشن بهتره .

آیا دستگاه فلزیاب ماهواره ای وجود دارد ؟!!

حتما به این مورد توجه کنید که فلزیاب ماهواره ای در عمل وجود خارجی ندارد و در واقع کلک تبلیغاتی و راه جدید برای کلاهبرداری می باشد .

در کل جهان هیچ دستگاهی وجود ندارد که بتواند از طریق ماهواره فلز زیر زمین را مشخص کند حتی پیشرفته ترین ماهواره ها که توسط ناسا ( ایستگاه فضایی امریکا ) ساخته و به فضا ارسال شده اند قادر به انجام این کار نیستند و حتی قادر نیستند ۲۰ سانتی متر در خاک نفوذ کنند پس مواظب کلاهبرداران باشید .

نحوه کار فلزیاب :

دستگاه های فلزیاب‌ها با تولید یک میدان مغناطیسی در اطراف لوپ یا دیسک دایره وار (یا از طریق آنتن های مخصوص که با توجه به طراحی و ساختار این نوع از سیستم ها که در واقع محل،

سبک و کلاً شکل قرار گیری ماژول تولید و ارسال فرکاس و میدان مغناطیسی هر سیستمی با سیستم دیگر تفاوت دارد)

نزدیک به سطح زمین و خاک، اقدام به کاوش و جستجو مینمایند . و هر وقت که به یک یا چند جسم یا قطعه فلزی در محدوده میدان مغناطیسی خود قرار بگیرند شدت میدان مغناطیسی فلزیاب ها تغییر کرده و دستگاه فلزیاب با این تغییرات متوجه وجود فلز در اطراف دیسک خود خواهد شد و سریعاً آنرا آشکار و در اختیار اپراتور خود قرار میدهد.

(قدرت و توانایی تفکیک فلزات از هم، نشان دادن این تفکیک و آنالیز و … با توجه به نوع سیستم ها و ساختارشان متفاوت میباشد)

هر مقدار شدت میدان مغناطیسی تولید شده توسط فلزیاب ها بیشتر باشد عمق کشف فلز نیز بیشتر خواهد بود.

در واقع عمق کاوش توسط فلزیابها با توجه به اندازه، شکل و جنس فلز تغییر می‌نماید و همیشه در نوسان بوده و کمتر یا بیشتر می‌شود.

فلزیاب های vlf

این مدل عمق زنی کم تری نسبت به فلزیاب های پالسی را دارند که بیشتر برای سکه یابی کاربرد دارند و تفکیک دقیق تری دارند و نهایت عمق زنی این فلزیاب ها بین ۱ متر تا ۲ هست و قابلیت نصب لوپ ها در سایزهای بزرگ مثلا ۱ در۱ را ندارند. این دستگاه‌ ها کوچک بوده بسیار سبک هستند و دیسک آن‌ ها حدود ۲۵ سانتی‌ متر می باشد می توانند یک شی‌ء فلزی به ابعاد یک در یک متر را در عمق حدودی یک متری زمین پیدا کنند.

قدرت تفکیک کمی دارند و برای اشیای فلزی که به سطح زمین خیلی نزدیک هستند مناسب می باشند.

فلزیاب خوب و ویژگی انواع فلزیاب

1-Felezyab orginal
1-Felezyab orginal

فلزیاب‌ های پالسی (فلزیاب پیشرفته(PI)

قدرت بیشتری دارند سنگین هستند چون از باتری‌ های سنگین استفاده می کنند .

این مدل دارای لوپ دیسکی و لوپ ۱ در۱ هستند .

 که با لوپ ۴۵ سانت توانایی شناسایی فلزات در حجم زیاد را تا ۲ متر داشته و فلزات کوچک مثلا یک انگشتر یا یک سکه را نهایت در عمق ۴۰ سانت یک النگو در عمق ۷۰ سانت و فلز در ابعاد ۳۰ در۳۰ در عمق ۱.۷۰ سانت را دارد .

و قدرت فلزیاب های پالسی از فلزیاب های vlf بیشتر هست .

فلزیاب های پالسی با لوپ ۱ در۱ توانایی شناسایی فلزات بزرگ تر در عمق بیشتر را دارا هستند که نهایت عمق زنی فلزیاب های پالسی با لوپ ۱ در۱ در شرایط خوب نهایت تا عمق ۴ متر هست .

نوع پیشرفته این دستگاهها با سیستم کاری PI-BH که پالسی تغییر یافته هستند و قدرت بیشتری در تفکیک و عمق زنی دارند نیز موجود است.

فلزاب با سیستم کاری PI-BHفلزیاب‌ های صنعتی در صنایع مختلف مثل فرش ،ماشین،چوب‌بری، صنایع بسته‌بندی و … از آن‌ ها استفاده می شود.

فلزیاب‌ های (TR)

این دستگاه‌ ها نیز قدرت تفکیک ندارند و معمولاً برای پیدا کردن فلز های بزرگ مثل لوله‌ های آب مورد استفاده قرار می‌گیرند.

از دیگر معایب دستگاه تی آر سخت بودن کار با دستگاه، گم کردن هدف و ضعف در تعیین محل دقیق فلز می باشد که به همین خاطر خرید عمومی زیادی ندارند .

فلزیاب‌ های فرکانسی

این نوع از دستگاه‌ ها از نوع فرکانس القایی یا جذبی با تنظیمات تفکیکی و تشخیصی و سطح و حجم ترشهولد یا تارگت ایکس می باشند دستگاههای طلایاب از این نوع هستند.

فلزیاب های تصویری

فلزیاب تصویری به فلزیابی گفته می شود که علاوه بر قابلیت شناسایی فلز قابلیت اسکن و ارایه تصویر فلز مورد نظر را دارد البته هیچ دستگاهی قادر به اسکن به صورت زنده و نشان دادن عکس واقعی فلز نیست و فقط شکل حدودی و تخمینی فلز را نمایان می کند که به طور کلی می توان ۶۰ % به تصویر اعتماد کرد.

این مدل از فلزیاب ها بر اساس میدان مغناطیسی کار میکنند و میتوانند حفره و فلزات قدیمی که سالیان سال در خاک مدفون شده اند را بر اساس رنگ بندی مشخص کنند،

همه این فلزیاب های تصویری دارای سنسور مگنومتر بوده و حساسیتی به فلزات روز ندارند و اسکن این فلزیاب ها معمولا توسط نرم افزار معروف ویژوا لیزر انجام میشود که بعد از اسکن منطقه مورد نظر به راحتی میتوان عمق و حجم فلز را به دست اورد و نهایت عمق زنی فلزیاب های تصویری ۱۵ متر است .

 

exirbanner
exirbanner

شرکت راد فلزیاب:

در شرکت راد فلزیاب سعی شده تا بهترین دستگاه های روز جهان با بهترین تکنولوژی، ضمانت نامه معتبر و خدمات پس از فروش  به دست مشتری رسانیده شود،همچنین شرکت راد فلزیاب به شما این اجازه رو میدهد تا قبل از خرید دستگاه مورد پسند خود را تست کرده و در صورت رضایت کامل آن را خریداری کنید،همچنین بعد از خرید از آموزش رایگان این شرکت بهره مند شوید.

شما میتوانید کیفیت وکارایی هر کدام از طلایاب ها را در سایت ما دنبال کرده و خرید مطمئن و ارزان خود را از شرکت راد فلزیاب انجام داده و از آموزشهای رایگان ما بهره مند شوید.

در شرکت راد فلزیاب به شما بهترین دستگاه های بازارهای بین المللی معرفی میشود تا شما را برای یک خرید هوشمندانه  یاری نماید همچنین همکاران ما آماده ی پاسخگویی به شما عزیزان جهت مشاوره و خرید انواع دستگاها بوده تا شما را برای یک خرید مطمئن و ارزان یاری نمایند.

تلفن تماس09122200779