فلزیاب یا حفره یاب نقطه زن چیست ؟ نقطه زن به فلز یاب یا طلایابی گفته می شود که می تواند نقطه دقیق هدف را با تلرانس بسیار پایین تر مشخص کند ، که بعضی از نقطه زن های پیشرفته قادر به اسکن فلز مورد نظر و مشخص کردن عمق فلز هستند.

حفره یاب ها معمولا از نوع اسکنر ها هستند و دستگاه حفره یاب تصویری نیز بهترین نوع برای کشف اتاقک ها و حفره ها می باشد. سیستم های تصویری به خاطر ارائه تصویر گرافیکی از محیط کاوش باعث تشخیص بهتر می شود و از حفاری بیهوده جلوگیری می کند.

حفره یاب بوقی نیز نوعی دیگر از حفره یاب ها می باشد که قابلیت ارائه تصویر را ندارد و با وجود سیستم های تصویری کمتر مورد استفاده کاوشگران قرار می گیرد.

حفره یاب تصویری از یک نرم افزار برای تبدیل دیتا های دریافتی به تصویر استفاده میکنند که یکی از مشهور ترین های آنها نرم افزار ویژوالایزر میباشد.

این نرم افزار دارای قابلیت های مختلفی است که باعث بالا رفتن دقت در کار میشوند. اطلاع از ساختار های زیر زمین میتواند در رسیدن به اهداف بسیار راهگشا باشد.

برای اینکه بتوانید بین دستگاه های ردیاب و فلزیاب نقطه زن یکی را انتخاب کنید باید متراژ منطقه مورد کاوش و شعاع کاری خود را مشخص کنید، تا بتوانید یک دستگاه فلزیاب مناسب را خریداری کنید.

new gif
new gif

بهترین حفره یاب کانال یاب:

در اصل بهترین حفره یاب را میتوان به دستگاه هایی گفت که توانایی تشخیص انواع حفره را داشته و میتوان به شما بگوید که آیا حفره یافت شده دست ساز بوده، یا قبلا خالی شده است، و حفره های شکل گرفته از تغییرات لایه های زمین یا ترکیب جابجایی خاک یا فشار جریان میدان ها برهم میتواند شرایط حفره را برای یابنده حفره یاب یا دستگاه حفره یاب ایجاد نماید که باید دستگاه حفره یاب دارای قدرت تشخیص در مدار خود برای جداسازی این شرایط حفره یا تغییرات زمین یا فشار میدان ها بر هم باشد و اصول طراحی مدار دستگاه حفره یاب باید بصورتی باشد که بتواند عوامل خطا شبه حفره دست ساز انسان را تشخیص و تبعیض و جداسازی نماید،

مدار حفره یاب برای ایجاد ارتباط در تشخیص در تنظیمات باشد یا مدار بصورتی طراحی شده باشد که با تغییر تنظیمات بتوان این دسته حفره در حالت طبیعی را تشخیص یا تبعیض یا تفکیک نموده و تنها دستگاه های حفره یاب که چنین توانایی را دارد که میتوان با تغییر تنظیمات حفره طبیعی یا تغییرات زمین را که شبه حفره دست ساز انسان خود را نشان می دهد یابنده یا فلزیاب یا رادار زمینی دستی یا معدن یاب از نوع فرکانسی با عد وی دی ای در ادیت و ترشهولد سطح و حجم یا تنظیمات سطح و حجم و دیگر تنظیمات مرتبط میباشد.

انواع حفره یاب با ویژگی تصویر سه بعدی

نسخه جدید دیگر از انواع دستگاه حفره یاب و کانال یاب دستگاه های بوده که دارای اسکن سه بعدی هستند و یک کاوش آسان را با ویژگی‌های پیشرفته برای شما ممکن می‌کنند. این دستگاه به گونه‌ای است که به راحتی داده‌های خود را به دستگاه لپ ‌تاپ یا تبلت ویندوزی به طور بی سیم انتقال داده و با این حال شما می‌توانید از روی این تصاویر سه بعدی قبل از اینکه شروع به حفاری کنید تمامی اشیا پنهان را مشاهده کرده و حتی آن را ارزیابی نمایید. ویژگی دیگر دستگاه های پر قدرت به گونه‌ای بود که حتی نوع خاک منطقه را تفکیک کرده تا حفاری آن راحت‌تر باشد.

انتخاب و خرید بهترین انواع دستگاه حفره یاب باید با توجه به عملکرد دستگاه و نوع نیاز شما باشد. در این میان گرفتن مشاوره از افراد فعال در زمینه اختراع و تولید این دستگاه کمک بسیاری به شما خواهد کرد.

دستگاه حفره یاب برای زمین سنگی:

از دیگر دستگاه های حفره یاب میتوان دستگاه هایی را نام برد که استفاده از آن در همه زمینه ها از جمله زمین های سنگی و ناهموار نیز ممکن می‌باشد.

 این دستگاه فلزیاب امکانات خاص خود را دارد و با وجود اینکه از چند پاور آمپلی فایر به طور همزمان استفاده می‌کند قدرت بالایی دارد. همچنین از آنجایی که تعداد فیلترهای حذف کننده این دستگاه بسیار زیاد است نگرانی افراد در خطای ردیابی از بین رفته و شما می‌توانید به سادگی و با دقت بالا گنج موردنظرتان را ارزیابی نمایید.

طلایاب نقطه زن :

نقطه زن همان طور که از اسم آن مشخص است برای نقطه کردن یک فلز یا دفینه بکار میرود نقطه زن نمیتواند یک فلز را از ۵۰۰ متر یا ۱ کیلومتر تشخیص دهد . حفره یاب نقطه زن وقتی از خود واکنش نشان میدهد که درست در روی فلز قرار بگیرید پس این گونه نتیجه میگیریم که نقطه زن ها برای محدوده ۱۰۰ تا ۲۰۰ متر مناسب هستند. نقطه زن ها به طور کلی از چند دسته تشکیل میشوند.

طلایاب نقطه زن های پالسی که میتوانند تا عمق ۵ متر را برای شما کاوش کنند . نقطه زن های vlf که برای عمق های بالا طراحی نشده اند نهایت عمق نفوذ این نوع نقطه زن ها ۲ متر و نیم است و از دقت بسیار بالایی برخوردار هستند. این طلایاب نقطه زن برای عمق های زیر ۲ متر بیشتر استفاده میشوند که دو مدل معروف این نقطه زن ها فیشر امریکایی و جی پی ایکس شرکت ماین لب است . بیشترین کاربرد این نقطه زن ها برای کاوش قبر ها است.

حفره یاب1
حفره یاب1

تمامی طلایاب های نقطه زن و سیستم های پالسی دارای یک تنظیم بالانس گراند هستند که  معمولا با نام های تریشهولد، گراند بالانس، tune و… مشخص میشوند.

در بعضی سیستم ها نیز بالانس به صورت تمام اتوماتیک صورت میگیرد که هم مزیت هایی نسبت به حالت دستی دارد و هم ضعف هایی نسبت به ان حالت دارد ، مرحله بعدی در رابطه با طلایاب نقطه زن تست در هواست. در واقع شما باید بعد از اینکه مطالعات در مورد سیستم را انجام دادید. تست در هوا را شروع کنید. تست در هوا به این صورت است که شما لوپ را روی زمان قرار میدهید بالانس میکنید و فلز را به ان نزدیک میکنید. تا ببینید عکس العمل سیستم چگونه است.

دقت داشته باشید که هر چقدر در بالانس های دستی دقت کنید کارکرد سیستم مطلوب تر خواهد بود و عمق بیشتری را خواهد زد. شما باید این کار را هم با لوپ کوچک و هم بزرگ فلزیاب پالسی انجام دهید تا با عمق کار و نحوه ی کار کردن با خود سیستم اشنا شوید . بهترین نوع فلزیاب برای نقطه زنی فلزات در زمین فلزیاب پالسی از نوع فرکانس پایین می باشد.

این نوع دستگاه ها با تولید موج کوتاه نفوذپذیری بیشتری در خاک داشته و درصد خطا را به حداقل می رسانند. این موضوع در زمین های سنگ لاخی و ساروجی بسیار مهم است. مشکل بسیاری از اپراتورهای فلزیاب , نقطه زنی صحیح و دقیق فلزات بر روی زمین و به ویژه زمین های آلوده از نظر کوزه، سفال های قدیمی  و تکه و براده های فلزات بی ارزش می باشد که باعث می شود عملکرد فلزیاب و نقطه زنی مختل شده و دستگاه چندین جا را به اشتباه شناسایی کند ، و همین امر باعث ضرر زمان و مالی اپراتور خواهد بود و باعث عدم موفقیت وی میشود.

راد فلزیاب
راد فلزیاب

شرکت راد فلزیاب:

در شرکت راد فلزیاب سعی شده تا بهترین دستگاه های روز جهان با بهترین تکنولوژی، ضمانت نامه معتبر و خدمات پس از فروش  به دست مشتری رسانیده شود،همچنین شرکت راد فلزیاب به شما این اجازه رو میدهد تا قبل از خرید دستگاه مورد پسند خود را تست کرده و در صورت رضایت کامل آن را خریداری کنید،همچنین بعد از خرید از آموزش رایگان این شرکت بهره مند شوید.

شما میتوانید کیفیت وکارایی هر کدام از طلایاب ها را در سایت ما دنبال کرده و خرید مطمئن و ارزان خود را از شرکت راد فلزیاب انجام داده و از آموزشهای رایگان ما بهره مند شوید.

در شرکت راد فلزیاب به شما بهترین دستگاه های بازارهای بین المللی معرفی میشود تا شما را برای یک خرید هوشمندانه  یاری نماید همچنین همکاران ما آماده ی پاسخگویی به شما عزیزان جهت مشاوره و خرید انواع دستگاها بوده تا شما را برای یک خرید مطمئن و ارزان یاری نمایند.

تلفن تماس: 09122200779