بهترین دستگاه گنج یاب: عموما کاربرها به دنبال بهترین دستگاه گنج یاب هستند تا بتوانند با آن به آرزوهای خود برسند قصد داریم در این مقاله شما را با بهترین دستگاه گنج یاب آشنا کنیم.

معمولا با شنیدن کلمه ی گنج یاب اولین چیزی که به ذهن هر کسی می خوردتلاش برای پیدا کردن گنج و اجناس قدیمی و عتیقه می باشد. گاها نیز به بعضی از افراد ترس و استرس وارد می شود که از نظر قانونی مشکلی برای استفاده کنندگان ایجاد می شود. اما دستگاه گنج یاب یا فلزیاب امروزه کاربردهای بسیاری در هر جامعه ای دارد. از فروشگاه های ساده در سطح شهرها تا گیت های فرودگاه ها همگی از تکنولوژی دستگاه گنج یاب یا بهتر بگوییم فلزیاب بهره می برند.

برخی از شرکت ها با حقه های تبلیغاتی سعی دارند به هر نحو ممکن محصولاتشان را به فروش برسانند. مانند دستگاه گنج یاب ماهواره ای یا گنج یاب ویدئویی. در عمل هیچ گونه تجهیزاتی وجود ندارد که دارای چنین امکاناتی باشد. در این مقاله قصد داریم اطلاعات کاملی در مورد گنج یاب و کاربردهای آن بیان نماییم تا اگر قصد تهیه چنین دستگاهی را دارید با علم کافی نسبت به آن اقدام کنید.

new gif
new gif

دستگاه های فلزیاب و دقیق ترین بهترین دستگاه گنج یاب را می توان یکی از بهترین دستگاه ها برای کشف محل دقیق انواع فلزات دانست که این دستگاه می تواند مزایای بسیاری مانند کشف میدان مین، اطلاع از محل دقیق فلزات و… به دنبال داشته باشد. از دستگاه فلزیاب در صنایع مختلفی استفاده می شود که امروزه بسیاری از آن برای کشف دفینه استفاده می نمایند. همانظور که میدانید امروزه دستگاه های متعددی برای فلزیابی اختراع و به بازار عرضه شده اند اما باید بدانید که این دستگاه ها چه کاربرد هایی خواهند داشت.

بهترین دستگاه گنج یاب در حالت کلی می توان گفت: این دستگاه ها که به عنوان یابندی فلز هستند این توانایی را دارند که بتوانند هرگونه شی فلزی که در شعاع مشخصی از دستگاه قرار دارد را تشخیص داده و به اطلاع شما برساند. باید بدانید که این دستگاه را مثل دقیق ترین دستگاه گنج یاب می توانید در هر نوع فضایی مورد استفاده قرار دهید.

برخی از مدل های پیشرفته ای که به بازار عرضه شده حتی توانایی تشخیص جنس فلز را نیز دارد که این امر سبب شده خیل عظیمی از مردم به خرید این دستگاه ها رو آورند. دقت مهمترین موردی است که در این دستگاه ها باید حتما رعایت شود.

با نزدیکترین دیسک به زمین یا محیط های دیگر اگر فلزی در آن محدوده باشد میزان شدت میدان مغناطیسی را تغییر می دهد. در این شرایط احتمال وجود فلز در آن منطقه وجود دارد. البته بسته به میزان شدت تغییر میدان مغناطیسی و توانایی دستگاه عمق جستجو مشخص می شود.

مثلا برای فلزات قدیمی که مدت هاست زیرخاک هستند فرکانس آنها بسیار بالاست و به همین علت در بسیاری از موارد می شنوید که دستگاه به اشتباه تشخیص داده است.

بهترین دستگاه گنج یاب2
بهترین دستگاه گنج یاب2

تفکرات اشتباه در مورد بهترین دستگاه گنج یاب

متاسفانه خیلی از افراد فکر می کنند که با خرید دستگاه گنج یاب حرفه ای دیگه همه چیز تمام شده و بزودی پول دار می شوند اما وقتی که وارد کار می شوند تازه می فهمند واقعیت با اون چیزی که فکر می کردن یا برخی از فروشنده ها به آن ها گفته اند فرق می کند و همین دلیلی می شود که از ادامه کار دلسرد شده یا به عملکرد دستگاه شک کنند.

اگر بخواهم صادقانه بگویم عملکرد و کارایی دستگاه ها نسبی می باشند و 50 درصد موفقیت با فلزیاب به اپراتور بستگی دارد یعنی اگر درکی از نحوه کار فلزیاب ها نداشته باشید و نتوانید با دستگاه خود به صورت اصولی و حرفه ای کار کنید ، دیگر فرقی نمی کند که چه دستگاهی خریداری کنید.

انواع دستگاه گنج یاب

بهترین دستگاه گنج یاب را از نظر قدرت دستگاه می توان در سه دسته کلی تقسیم نمود. دسته اول فلزیاب ها هستند که تنها توانایی تشخیص وجود فلز در زمین یا شرایط دیگر دارند. دسته دوم که به طلایاب ها معروفند. این نوع دستگاه ها تنها می توانند نوع فلز را از نظر آهنی یا غیر آهنی بودن تشخیص دهند. به این معنا که هنگامی که وجود فلز را در زمین تشخیص داد مشخص می کند که خاصیت اهن ربایی دارد یا غیر اما توانایی تشخیص ارزش فلز را ندارد که آیا طلا است یا نقره و دیگر فلزات.

دسته سوم نیز گنج یاب ها هستند که تکمیل کننده دو دسته بالایی هستند. گنج یاب می توانند علاوه بر اینکه فلزات آهنی از غیرآهنی را تشخیص  دهد در بسیاری از موارد نیز ارزش آن را مشخص می کند. به طور مثال می تواند تشخیص دهد که جسم آشکار شده طلاست یا خیر؟

همچنین گنج یاب ها را از نظر نحوه عملکرد و تکنولوژی دستگاه نیز می توان به دسته های مختلفی تقسیم نمود که عبارتند از:

فلزیاب پالسی:

اساس کار این فلزیاب به صورتی است که امواجی را به اصطلاحا در حالت پالسی به زمین ارسال می کند. با برگشت این امواج اگر در فرکانس آنها تغییری ایجاد گردد امکان تشخیص وجود فلز در زمین ایجاد میگردد.

فلزیاب تصویری:

در این نوع گنج یاب مانند فلزیاب  های صوتی که پس از پیدا شدن شی موردنظر آلارم می دهند، تصویری بر روی نمایشگر ایجاد می شود. البته به این معنا نیست که تصویر فلز را بر روی نمایشگر نشان دهد بلکه با علائمی خاص شما را از وجود فلز آگاه میکند.

فلزیاب شعاع زن:

دستگاه گنج یاب برای کاربردها و شرایط مختلفی تولید میگردند. اگر قصد دارید وجود فلز در یک منطقه با شعاع خاصی را کاوش کنید باید از این نوع فلزیاب استفاده نمایید. کارکرد این دستگاه بر اساس دو مدل یونی و فرکانسی است. در مدل یونی دستگاه به دنبال یون های مثلا طلا می گردد و احتمال خطا در آن بیشتر سات و برد آن نیز کوتاه تر است. علت این امر هم قاطی شدن ذرات خاک با یون طلا و نقره می تواند باشد.

در مدل های فرکانسی با تنظیم دستگاه می توانید کاوش بهتری داشته باشید همچنین منطقه ای با شعاع کیلومتری نیز برای این دستگاه گنج یاب گزارش شده است.

فلزیاب نقطه زن:

بهترین و دقیق ترین مدل فلزیاب را می توان مدل نقطه زن آن نامید. زیرا محل دقیق فلز و نوع آن را نیز می تواند مشخص نماید. هر چقدر فرکانس دستگاه پایین تر باشد عملیات کاوش موفقیت آمیز تر خواهد بود. زیرا فرکانس های پایین از سنگ های سخت نیز به راحتی عبور می کنند و نتیجه دقیق تری را نسبت به نمونه های با فرکانس بالا منعکس می کنند.

نکته اخر در مورد اپراتور دستگاه گنج یاب می باشد که بهتر است فرد آموزش های لازم برای استفاده از این دستگاه در شرایط مختلف را دیده باشد.

اول از همه باید به شما بگم که چیزی به عنوان بهترین دستگاه در بازار وجود ندارد. زیرا نمی شود قاطعانه گفت که فلان دستگاه بهترین است. بخاطر اینکه گنج یاب های زیادی در بازار هستند که هریک دارای عملکرد و کارایی خود می باشد که برای هدف خاصی طراحی شده است.

اما اگر بخواهیم دستگاه ها را از نظر سیستم کارکرد برای کاوش در ایران انتخاب کرد ، قطعا سیستم پالسی بهترین گزینه است. حال که می دانید چه سیستمی مناسب می باشد باید گنج یاب های پالسی موجود در بازار را بررسی کرد تا ببینید کدام یک مناسب کار شما می باشد. گنج یاب پالسی به خاطر نوع سیستم کارکردی که دارد قادر است عمق بالایی را کاوش کند و عملکرد آن دارای زمین های معدنی نیز ثابت می باشد. از این رو بهترین گزینه برای کاوش می باشد.

برای اطلاع از بازار خرید و فروش گنج یاب کلیک کنید.

آشنایی با نحوه کار فلزیاب پالسی :

در فلزیاب های پالسی یک جریان فرستنده که متوالیا” روشن و خاموش می شود برقرار می گردد. میدان، جریان ادی (eddy) پالسی در شیء ایجاد می کند که با انالیز میرایی پالس القا شده در گیرنده شناسایی می گردد؛ در واقع انرژی القایی نسبت به ولتاژ اولیه در دو سر سلف با یک اختلاف فاز ظاهر می شود. در صورت برخورد دستگاه با فلزات، تغییراتی در دامنه و یا اختلاف فاز ایجاد می شود. اساس کار فلزیاب های PI بر اشکارسازی این اختلاف ولتاژ چند میکرو ولتی بین دو نمودار یعنی زمانی که سیم پیچ ها (قلب دستگاه یا همان قسمت اصلی ان سیم پیچ می باشد.) در معرض هیچ نوع فلزی قرار ندارد و زمانی که سیم پیچ در معرض یک نوع فلز قرار می گیرد است.

بهترین دستگاه گنج یاب
بهترین دستگاه گنج یاب

قوی ترین دستگاه گن یاب

موقع خرید دستگاه حتما زیاد این کلمات را میشنوید: قویترین دستگاه، بهرین دستگاه ، حرفه ای ترین و …

 اما همه ی اینها باید تویه تست خاک مشخص بشه، عرصه فلزیابی بسیار گسترده تر از آن چیزی هست که فکر می کنید و بخصوص در ایران که متفاوت از هر جایی دیگری است. پیشرفت دستگاه های فلزیاب نسبت به دهه گذشته بسیار زیاد بوده و تکنولوژی هایی روی کار آمده اند که کار کاوش را بسیار راحتر کرده اند. اگر از کاوشگرانی که در این عرصه چندین سال است فعالیت می کنند بپرسید بهترین دستگاه فلزیاب که با آن کار کرده اند چه دستگاهی بوده ، قطعا جواب ها متفاوت خواهد بود. زیرا هر دستگاهی که در بازار می بینید عملکرد و کارایی خاص خود را دارند.

بهترین دستگاه گنج یاب چه  مشخصه هایی دارد؟

با توجه به تنوع فلزیاب و گنج یاب در بازار ، باید دستگاه خود را با توجه به شرایط محیط کاوش و انتظاراتی که خودتون از دستگاه دارید ، یکی را انتخاب کنید. ولی به صورت کلی اگر قصد دارید دستگاه گنج یاب خوب و دقیق خریداری کنید باید سیستمی را انتخحاب کنید که حداقل قابلیت های زیر را داشته باشد:

قدرت تفکیک فلزات بین عمق 1.5 تا 2 متر

قابلیت حذف ذرات به صورت اتوماتیک در حین کاوش

توانایی بالانس اتوماتیک در حین حرکت

دارای تکنولوژی و سیستم عملکرد پالسی بوقی

گارانتی و خدمات پس از فروش

تشخیص اهداف در عمق بالای 3 متر

انتخاب یک شرکت فلزیاب معتبر جهت خرید

حالا که موفق شدید با توجه به نیاز خود ، یک مدل سیستم را انتخاب کنید ، باید بگردید یک شرکت یا کمپانی معتبر جهت خرید دستگاه گنج یاب خود پیدا کنید. یکی از اساسی ترین مشکلات و اشتباهات کاوشگران خرید دستگاه از شخص یا شرکت های فاقد اعتبار هست که باعث می شود بعد از خرید دچار مشکلات زیادی شوند یا کلا به نتیجه مطلوب دست پیدا نکنند.

از مشخصه های یک مرکز فروش فلزیاب معتبر و اورجینال می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1- ارائه خدمات پس از فروش

2- گارانتی و ضمانت دستگاه

3- ارائه سند مالکیت به مشتری

4- قیمت مناسب در کنار کیفیت و کارایی خوب

راد فلزیاب
راد فلزیاب

شرکت راد فلزیاب:

در شرکت راد فلزیاب سعی شده تا بهترین دستگاه های روز جهان با بهترین تکنولوژی،ضمانت نامه معتبر و خدمات پس از فروش  به دست مشتری رسانیده شود،همچنین شرکت راد فلزیاب به شما این اجازه رو میدهد تا قبل از خرید دستگاه مورد پسند خود را تست کرده و در صورت رضایت کامل آن را خریداری کنید،همچنین بعد از خرید از آموزش رایگان این شرکت بهره مند شوید.

شما میتوانید کیفیت وکارایی هر کدام از طلایاب ها را در سایت ما دنبال کرده و خرید مطمئن و ارزان خود را از شرکت راد فلزیاب انجام داده و از آموزشهای رایگان ما بهره مند شوید.

در شرکت راد فلزیاب به شما بهترین دستگاه های بازارهای بین المللی معرفی میشود تا شما را برای یک خرید هوشمندانه  یاری نماید همچنین همکاران ما آماده ی پاسخگویی به شما عزیزان جهت مشاوره و خرید انواع دستگاها بوده تا شما را برای یک خرید مطمئن و ارزان یاری نمایند.

تلفن تماس: 09122200779