نماد بز |فلزیاب|09122200779

اولین شواهد از اهلی سازی بز در ایران یافت شده (حدوداً ده هزار سال قبل از میلاد) که نشان دهندهٔ پرورش سازمان یافتهٔ این حیوان است. گونه‌های والد Capra hircus aegagrus است که هنوز به‌طور وحشی (بز کوهی) از ترکیه تا بلوچستان یافت می‌شود.

نشانه بز در دفینه یابی شواهد باستانشناختی نشان می‌دهد که بز کوهی، جدّ اعلای بز اهلی کنونی، نخست در جنوب غربی آسیا اهلی شد.

نخستین نشانه‌های اهلی‌سازی بز در ایران یافت شده که مربوط به حدود ده هزار سال پیش از میلاد است.در تمامی نواحی که از دامداری امرار معاش می‌کنند به دلیل گسترهٔ محصولاتش و آسانی نگهداری بسیار مورد توجه است.

 بزها چیزهایی را می‌خورند که گوسفند نمی‌تواند بخورد، حتی در اراضی تعریف نشدهٔ حومهٔ شهرها، و نقش غیرقابل انکاری در مسیر سازی دارند. بدین ترتیب برای فقرا در ایران و افغانستان و بسیاری دیگر از مناطق خشک مانند آفریقا، بز نقشِ هم گاو و هم گوسفند را ایفا می‌کند.

نماد بز
نماد بز

نشانه بز در دفینه یابی بیشتر نماد و سمبل قبر بوده و جهت نشان دادن مزار از آن استفاده شده است. نماد بز در دفینه یابی در زمان زرتشتیان کاربرد زیادی داشت و عموما دفینه در قسمت زیر پا و در ۷۰ سانتی متری وجود دارد. هر چه شاخ بز بزرگتر باشد نشان از محبوبیت و بزرگی شخص داخل مقبره را میرساند و معمولا اموال بیشتری را هم همراه خود دارد.

آثار و نشانه بز در دفینه یابی مثل سایر نماد ها دارای معانی و مفاهیم خاص خود می باشد که بیشتر به عنوان سمبل شجاعت شناخته می شود. اما در دفینه یابی نماد بز همیشه با گنج همراه بوده و هنگام مشاهده نماد آن باید مناطق اطراف به دقت مورد بررسی قرار گیرد. همان طور که گفتیم تعابیر مختلفی از این نماد بیان شده است که در ادامه ان ها را بررسی خواهیم کرد.

اگر هنگام کاوش با نماد بز برخورد کردید ، احتمال وجود غار در اطراف نماد وجود دارد که دارای گنج می باشد. بنا به گفته برخی از کارشناسان دفینه یابی به فاصله 15 الی 20 متری این نماد غار وجود دارد. اما برخی دیگر می گویند که با اندازه طول شاخ بز از قسمت پایین قبر باید حفاری شود تا به دفینه مورد نظر رسید. نظریه دیگری نیز در این مورد نیز مطرح شده است که دو مورد ذکر شده از موفقیت بالایی برخوردار هستند.

نماد بز
نماد بز

البته چنانچه بز کوهی با شاخهای بزرگ و هلال باشد و دایره یا نقطه ای در داخل هلال باشد میتواند سمبل نذر و نیاز و تقاضای پایان خشکسالی از خدا باشد و ربطی به دفینه ندارد و حتی اگر قبری هم آنجا باشد، قربانی در درگاه خدا می باشد! و دفینه ای نخواهد داشت.اگر روی سنگ ثابت آن را ببینیم باید اطرافش را جستجو کنید. البته اگر بز به تنهایی باشد، نشانه قبر و مزار کل و بزرگ یک قوم یا قبیله بوده و باید به سمت مسیر نوک شاخ آن و اگر شاخ برگشته یا کوتاه باشد به سمت ریش بز به دنبال قبر بگردید.

هنگام مشاهده نماد بز در دفینه یابی اگر تعداد بزها بیش از دو تا بود ، حرکت شما به سمت نگاه بزی خواهد بود که خلاف بزهای دیگر نگاه می کند و چنانچه تمامی بزها به یک سمت نگاه می کنند، بزی که در بالاتر از همه قرار گرفته الگو و جهت را تعیین می نماید و بزهای دیگر تعداد قبور را نشان می دهند.

 قبرستان هایی عظیم که در زیر سایه این نماد تا کنون پیدا شده برخی از آن ها بسیار خطرناک بوده اماکن حفاری به صورت عادی وجود نداشته به دلیل اینکه مرده بعد از مدتی گاز های سمی تولید می کند که رسیدن آن حتی به مشام انسان می تواند انسان را به کام مرگ بکشاند،

پس همواره در چنین مواردی که با کاوش قبر های قدیمی سر کله میزنید از یک ماسک حرفه ای ضد نفوذ استفاده کنید. تا هنگام  کاوش به شما آسیبی نرسد  در ضمن لازم به ذکر  است تفسیر آثار نشانه فقط 50% کارست و باقی  راه را باید با ریک دستگاه گنج یاب تصویری طی نمود تا به مقصد رسید.

گرانترین دستگاه گنج یاب
گرانترین دستگاه گنج یاب

شرکت راد فلزیاب:

در شرکت فلزیاب اکسیر سعی شده تا بهترین دستگاه های روز جهان با بهترین تکنولوژی،ضمانت نامه معتبر و خدمات پس از فروش  به دست مشتری رسانیده شود،همچنین شرکت راد فلزیاب به شما این اجازه رو میدهد تا قبل از خرید دستگاه مورد پسند خود را تست کرده و در صورت رضایت کامل آن را خریداری کنید،همچنین بعد از خرید از آموزش رایگان این شرکت بهره مند شوید.

شما میتوانید کیفیت وکارایی هر کدام از طلایاب ها را در سایت ما دنبال کرده و خرید مطمئن و ارزان خود را از شرکت راد فلزیاب انجام داده و از آموزشهای رایگان ما بهره مند شوید.

در شرکت راد فلزیاب به شما بهترین دستگاه های بازارهای بین المللی معرفی میشود تا شما را برای یک خرید هوشمندانه  یاری نماید همچنین همکاران ما آماده ی پاسخگویی به شما عزیزان جهت مشاوره و خرید انواع دستگاها بوده تا شما را برای یک خرید مطمئن و ارزان یاری نمایند.

تلفن تماس: 09122200779