گنج یاب

دستگاه گنج یاب:دستگاه گنج یاب به دستگاهی اطلاق میشود که علاوه بر پیدا کردن انواع فلزات و گنج ها قادر به تشخیص و تفکیک فلزات از یکدیگر هستند و به زبان ساده میتوان گفت که قادر به تشخیص طلا از دیگر فلزات باشد،

همچنین دستگاهایی وجود دارند که توانایی تشخیص سنگهای قیمتی را مانند: الماس، یاقوت،زمرد و….را  نیز دارند و بیشتر از دستگاه گنج یاب برای پیدا کردن اشیاء قدیمی استفاده میشود.

گنج یاب
گنج یاب

انواع دستگاه گنج یاب

گنج یاب ها را از نظر قدرت دستگاه می توان در سه دسته کلی تقسیم نمود. دسته اول فلزیاب ها هستند که تنها توانایی تشخیص وجود فلز در زمین یا شرایط دیگر دارند. دسته دوم که به طلایاب ها معروف اند. این نوع دستگاه ها تنها می توانند نوع فلز را از نظر آهنی یا غیر آهنی بودن تشخیص دهند. به این معنا که هنگامی که وجود فلز را در زمین تشخیص داد مشخص می کند که خاصیت اهن ربایی دارد یا غیر اما توانایی تشخیص ارزش فلز را ندارد که آیا طلا است یا نقره و دیگر فلزات.

دسته سوم نیز گنج یاب ها هستند که تکمیل کننده دو دسته بالایی هستند. گنج یاب می توانند علاوه بر اینکه فلزات آهنی از غیرآهنی را تشخیص  دهد در بسیاری از موارد نیز ارزش آن را مشخص می کند. به طور مثال می تواند تشخیص دهد که جسم آشکار شده طلاست یا خیر؟

اول از همه باید به شما بگم که چیزی به عنوان بهترین دستگاه در بازار وجود ندارد. زیرا نمی شود قاطعانه گفت که فلان دستگاه بهترین است. بخاطر اینکه گنج یاب های زیادی در بازار هستند که هریک دارای عملکرد و کارایی خود می باشد که برای هدف خاصی طراحی شده است. اما اگر بخواهیم دستگاه ها را از نظر سیستم کارکرد برای کاوش در ایران انتخاب کرد ، قطعا سیستم فلزیاب پالسی بهترین گزینه است.

گنجیابی نیاز به تجربه و صبر کافی دارد تا هر کاوشگری به نتیجه دلخواه خود دست پیدا کند. همان طور که می دانید در زمینه های کشف فلزات دستگاه های زیادی در بازار وجود دارد اما گنج یابها به پر کاربردترین دستگاه در این زمینه تبدیل شده است و قابلیتی که دارد توانسته کمک بسیار زیادی به کاوشگران کند. یکی از دلایل موفقیت کاوشگران انتخاب گنج یاب مناسب می باشد.

گنج یاب چبست و چه تفاوتی با دستگاه فلزیاب دارد؟

اگر بخواهم به صورت ساده به شما بیان کنم دستگاه گنج یاب به دستگاهی گفته میشود که توانایی کشف انواع فلزات و اجناس قیمتی در خاک را داشته باشد.

ماهیت کلی دستگاه گنج یاب یکی میباشد که به آنها فلزیاب، طلایاب، دفینه یاب و گنج یاب نیز گفته میشود دستگاه هایی که دارای تفیک باشند به انها گنج یاب میگویند و دستگاه هایی که تفکیک جاسد گلد(jast gold)  داشته باشند را طلایاب گفته و دستگاه هایی که خوراک خور هستند را بنام گنج یاب یاد میکنند.

دقیقترین گنج یاب کدام است؟

زمانیکه به دنبال دقیترین دستگاه گنج یاب میگردید برای خرید باید حتما مشخص کنید که دستگاه مورد نظر را برای انجام چه کاری میخواهید چون هر دستگاه دارای عملکرد خاص خود میباشد.

اگر شما از اون دسته افرادی هستین که از دستگاه گنج یاب برای پیدا کردن اشیاء کوچک مانند سکه میخواهید استفاده کنید، باید از نوع خاص استفاده کرده و یا اگر دستگاه را برای کاوش گنجینه های بزرگ و دفینه ها میخواهید باید از مدلهای خاصی که برای این نوع کاوش طراحی شده استفاده کنید.

انواع  گنج یاب برای کاوش:

دستگاه ها از نظر کارکرد به انواع مختلفی تقسیم میشود مانند:ردیاب(شعاع زن)، نقطه زن بوقی، اسکنرکه هر کدام دارای کارکرد خاص خود میباشد، درکل دستگاههای گنج یاب دارای 2 نوع  سیستم میباشد،vlf که اصطلاحا به آنها سکه زن میگویند زیرا بیشتر از عمق 5/1 نمیزنند اما با دقت بسیار بالا

و سیستم بعدی pi  یباشد که از انها برای کاوش های سطح بالا و عمق بالا استفاده صورت میگیرد این دستگاه ها عمق بسیار بالایی را میزنند و شامل سنسور های مگنومتر تصویری میباشند که برای زدن اتاقک ها و دفینه ها بسیار مناسب هستند و با برنامه خاص خود مورد استفاده قرار میگیرند.

قیمت گنج یاب:

میتوان گفت مهمترین فاکتور برای خریدن دستگاه قیمت آن میباشد که برای تمام کاوشگران مهم میباشد،

و اما کدام دلایل است که در قیمت گذاری دستگاه تاثیر دارد؟

عواملی همچون شرکت سازنده، تکنولوژی به کار رفته، مود اولیه و قطعات  قابلیت های فنی مانند عمق نفوذ در خاک ، ثبات و دقت ، بالانس دستی و اتوماتیک ، تفکیک فلزات ، حذف ذرات آلوده و … می توانند بر قیمت یک دستگاه تاثیر مستقیم داشته باشند. علاوه بر این موارد هزینه های حمل و نقل ، عوارض ، قیمت ارزها نیز باعث افزایش قیمت فلزیاب های خارجی می شود.

 

گنج یاب
گنج یاب

شرکت راد فلزیاب:

در شرکت راد فلزیاب سعی شده تا بهترین دستگاه های روز جهان با بهترین تکنولوژی، ضمانت نامه معتبر و خدمات پس از فروش  به دست مشتری رسانیده شود،همچنین شرکت راد فلزیاب به شما این اجازه رو میدهد تا قبل از خرید دستگاه مورد پسند خود را تست کرده و در صورت رضایت کامل آن را خریداری کنید،همچنین بعد از خرید از آموزش رایگان این شرکت بهره مند شوید.

شما میتوانید کیفیت وکارایی هر کدام از طلایاب ها را در سایت ما دنبال کرده و خرید مطمئن و ارزان خود را از شرکت راد فلزیاب انجام داده و از آموزشهای رایگان ما بهره مند شوید.

در شرکت راد فلزیاب به شما بهترین دستگاه های بازارهای بین المللی معرفی میشود تا شما را برای یک خرید هوشمندانه  یاری نماید همچنین همکاران ما آماده ی پاسخگویی به شما عزیزان جهت مشاوره و خرید انواع دستگاها بوده تا شما را برای یک خرید مطمئن و ارزان یاری نمایند.

تلفن تماس09122200779