فلزیاب

فلزیاب  عبارت از دستگاهیست که قادر به پیدا کردن اجسام مخفی و مدفون شده ی فلزی  در دیوار زمین و  … میباشد.

فلزیاب
فلزیاب

ابتدا با طرز کار دستگاه های فلزیاب  آشنا شویم. براساس قوانین فیزیک دیسک‌ های دستگاه فلزیاب  یک میدان مغناطیسی در اطراف خود ایجاد می‌کنند. هنگامی‌ که شی فلزی داخل این میدان‌ قرار بگیرد شدت میدان مغناطیسی تغییر کرده و دستگاه با توجه به سیستمی که از قبل طراحی‌ شده آژیر خطر یا اخطار می دهد تا شخص متوجه حضور شی‌ فلزی شود.

فلزیابها و گنج یاب های موجود در ایران توسط کشور های مختلفی تولید شده و وارد بازار می شوند، مدل های آلمانی، فرانسوی، ژاپنی، ترکیه تا چینی، مونتاژ ایران که البته نمی توان از کشور ساخت و مبدا در مورد آن ها قضاوت کرد اما مهم است که دستگاه از قطعات مونتاژ کشور های مشهور در زمینه تولید فلزیاب و سیستم های شعاع زن استفاده کنند.

نوع تفکیک در دستگاه های فلزیاب و گنج یاب قطعا یکی از مهم ترین عوامل انتخاب و قرارگیری آن ها در دسته بندی های مختلف است. در واقع اگر حساسیت کار برای شما بالا است و در مورد محلی که قصد بررسی آن را دارید مطمئن نیستید بهتر است که گزینه های تشخیص نوع فلز و یا همان مدل های تشخیص طلا را انتخاب کنید.

فلزیاب وسیله ای است که عموما به ما برای پیدا کردن اشیاء فلزی گم شده  درون زمین یا دیوار کمک میکند، فلزیابها یک میدان مقناطیسی را در اطراف و ماحول دیسک جستجوگر خود ایجاد کرده  و در صورت وجود شئ فلزی در آن اطراف شدت میدان مغناطیسی دستگاه تغییر کرده  و  ما را از وجود آن مطلع میکند هر چه قدر شدت میدان مغناطیسی تشکیل شده بیشتر باشد نشان از عمق بیشتر فلز خواهد داشت که این اطلاع دادن در دستگاه ها به اشکال مختلف میباشد، در بعضی دستگاهها که دارای صدای یکنواخت هستند صدا تغییر کرده و در دستگاهای فلزیاب تصویری داده های رنگی نشان داده خواهد شد.

فلزیاب تصویری: فلزیاب تصویری از پیشرفته ترین دستگاهای دنیا به حساب می آیند و فرآیند تصویری بودن دستگاه بسیار پیچیده بوده و در همین حال این فرآیند در دستگاهای مختلف با یکدیگر متفاوت بوده و هر دستگاه دارای نکات مثبت و منفی مختص به خود میباشد.

فلزیاب دارای بخش های مختلفی میباشد که ما میپردازیم به تعدادی از آنها:

1.جعبه کنترل: این بخش در اصل مغز متفکر دستگاه فلزیاب می باشد. تمامی عملیات کنترلی دستگاه، پردازش داده هایی که از سیگنال‌ ها می آید، نمایشگر و دریافت پالس‌ها در این بخش قرار می‌گیرد.

2.تثبیت‌ کننده: این قسمت از فلزیاب در حقیقت به قوام شکل دستگاه در حین حرکت کمک می‌کند و در واقع نقش حمایتی یا همان پشتیبانی را در دستگاه فلزیاب ایفا می کند.

3.کویل: صفحه ای فلزی است که در قسمت پایینی فلزیاب در نزدیکی سطح زمین قرار می گیرد. گفتیم که اساس کار دستگاه با میدان مغناطیسی است که این صفحه در اطراف خود ایجاد می کند. بسته به نوع و کیفیت دستگاه اندازه این صفحه متغیر است و میدان‌ مغناطیسی با شدت های گوناگون ایجاد می کند.

4.شفت: شفت فلزیاب میله‌ ای است که صفحه مغناطیسی را به جعبه کنترل یا در واقع مغز متفکر دستگاه وصل می‌ کند.

نخست باید دانست که چون از این دستگاه عمدتا برای پیدا کردن وسایل قدیمی و با ارزش استفاده می‌ شود به آن دستگاه گنج یاب یا طلایاب نیز گفته می شود. اما اساس کار این دستگاه یافتن فلزات است. از طرفی این دستگاه می‌ تواند فلزات مختلف را از یکدیگر تشخیص دهد اما فقط با تغییر فرکانس، تفسیر می شود. در این بخش از مقاله شما را با طرز کار دستگاه ها آشنا می کنیم.

ساخت فلزیاب

در دنیا شرکت ها و کمپانی های زیادی هستند که به کار تولید دستگاه مشغول اند که با بهره برداری از تکنولوژی های روز دنیا توانسته اند فلزیاب هایی را طرحی کرده و به مشتریان خود عرضه کنند که بنابراین ساخت دستگاه فلزیابی که قابلیت کاووش و شناخت فلزات را داشته باشد عملا کار بسیار سخت و پیچیده ای میباشد که نیاز به تخصص افراد در این حرفه را دارد، به همین دلیل است که به هیچ وجه ساخت دستگاه را به مشتریان خود توصیه نمی کنیم.

دستگاه فلزیاب

دستگاه فلزیاب از اجزا و قسمت های زیادی ساخته شده که هر کدام از اینها برای انجام کار ساخته شده اند مثل معدن یابی ، طلایابی ، گنج یابی و…

دستگاه در مدت زمان کمی که اختراع شده دارای محبوبیت زیادی بین افراد میباشد،

این دستگاه دارای انواع مختلفی میباشد  مانند: فلزیاب های فرکانسی، ردیاب ها ، نقطه زن و انواع اسکنر که هر کدام دارای خصوصیات خاص و منحصر به فرد خود میباشد.

تفاوت بین فلزیاب و طلایاب

فلزیاب ها ابزارهایی هستند که فقط قادر هستند انواع مختلف فلزات را تشخیص دهند ولی قدرت تشخیص دو فلز را از هم ندارند مثلا برای وجود آهن و مس به یک شکل به اپراتور اعلام می کند. اما دستگاه طلایاب را می تواند ترکیب هر دو سیستم قبلی دانست به گونه ای که علاوه بر تشخیص فلزات می تواند جنس آن را نیز به شما گزارش کند و برای آن ارزش گذاری نماید.

شاید با نگاه اول به دستگاه ها خیال بر این کنید که از نظر کارآیی هم مشابه باشند اما اینطور نیست در اصل دستگاه طلایاب قادر است میزان جنس و با ارزش بودن یا نبودن آن را تشخیص دهد.

گنج یاب
گنج یاب

شرکت راد فلزیاب:

در شرکت راد فلزیاب سعی شده تا بهترین دستگاه های روز جهان با بهترین تکنولوژی، ضمانت نامه معتبر و خدمات پس از فروش  به دست مشتری رسانیده شود،همچنین شرکت راد فلزیاب به شما این اجازه رو میدهد تا قبل از خرید دستگاه مورد پسند خود را تست کرده و در صورت رضایت کامل آن را خریداری کنید،همچنین بعد از خرید از آموزش رایگان این شرکت بهره مند شوید.

شما میتوانید کیفیت وکارایی هر کدام از طلایاب ها را در سایت ما دنبال کرده و خرید مطمئن و ارزان خود را از شرکت راد فلزیاب انجام داده و از آموزشهای رایگان ما بهره مند شوید.

در شرکت راد فلزیاب به شما بهترین دستگاه های بازارهای بین المللی معرفی میشود تا شما را برای یک خرید هوشمندانه  یاری نماید همچنین همکاران ما آماده ی پاسخگویی به شما عزیزان جهت مشاوره و خرید انواع دستگاها بوده تا شما را برای یک خرید مطمئن و ارزان یاری نمایند.

تلفن تماس: 09122200779