شرایط اخذ مجوز فلزیاب :اولین سوالی که برای هر خریدار فلزیاب پیش می آید حتما این است که آیا گرفتن دستگاه برایشان چه پیامدهایی خواهد داشت،ایا داشتن دستگاه فلزیاب جرم حساب میشود یا خیر؟

قوانین فلزیابی در ایران و جهان

قوانین فلزیابی در کشور های خارجی :

باور کنید یا نه، نمیتوانید در هر جایی که میخواهید کاوش کنید. هر زمین از نظر قانونی و حقوقی متعلق به کسی می باشد، و برای کاوش حتما نیاز به اجازه دارید. بنابراین اگر این مقررات را رعایت نکنید با زندان یا جریمه های سنگین برای ورود به حریم خصوصی مواجه می شوید.

کسب اجازه برای کاوش در زمین نه تنها برای شما مهم است، بلکه برای همه کسانی که در عرصه فلزیاب فعالیت می کنند، حیاتی است.

شرایط اخذ مجوز فلزیاب
new gif

دریافت مجوز برای کاوش :

دریافت اجازه به شما این امکان را می دهد تا که بدون دستگیری شدن یا دنبال کردن توسط یک کشاورز عصبانی در زمین مورد نظر کاوش کنید، اما در واقع اجازه می دهد.

که هر چیزی که در زمین پیدا کردید با صاحب زمین تقسیم کنید. بیشتر یافته های کوچک همیشه توسط کاوشگر نگه داشته می شود، و در صورت اینکه شما با یک گنجینه بزرگ را پیدا کنید باید با صاحب زمین برای تقسیم آن به توافق دو طرفه برسید، بهترین راه برای پذیرفتن این است که به طور مستقیم از تلفن یا ایمیل خود یا از آنها بخواهید به طور مستقیم تماس با آنها، همیشه مطمئن شوید که در حال معرفی خود به زمین داران با احترام صحبت کنید  و با آنها برخورد نا مناسب نکنید.

 شرایط اخذ مجوز فلزیاب

یک فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی کشور به تشریح جزئیات تبلیغ، خرید و فروش، حمل و نگهداری هرگونه دستگاه‌ فلزیاب پرداخت.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، سرهنگ نورعلی چوگانی با اشاره به اینکه تبلیغ، خرید و فروش، حمل و نگهداری و همچنین استفاده از دستگاه‌ های فلزیاب منوط به اخذ مجوز از سازمان میراث فرهنگی است.

اظهار داشت: همچنین تبلیغ انواع دستگاه فلزیاب از طریق رسانه‌های عمومی با مجوز سازمان میراث فرهنگی امکان پذیر است.

وی با بیان اینکه اخیرا تبلیغات غیرقانونی گسترده ای از طریق فضاهای مجازی در خصوص فروش دستگاه فلزیاب صورت می‌پذیرد.

اظهار کرد: متاسفانه برخی از شرکت‌های فاقد مجوز قانونی اقدام به تبلیغ و تشویش اذهان عمومی برای خریداری این گونه دستگاهها می‌کنند، در این شرایط مردم باید مراقب باشند که تحت تاثیر این تبلیغات قرار نگیرند.

چوگانی با بیان اینکه به‌صورت قاطعانه و جدی با افرادی که اقدام به خرید و فروش دستگاه فلزیاب می‌کنند. برخورد خواهیم کرد، تصریح کرد: مجازات استفاده از دستگاه فلزیاب در حفاریهای غیرمجاز، علاوه بر ضبط و توقیف دستگاه، یک تا سه سال حبس است و نگهداری این گونه دستگاهها بدون مجوز میراث فرهنگی تخلف محسوب شده و منجر به توقیف و ضبط دستگاه می‌شود.

 

شرایط اخذ مجوز فلزیاب 2
شرایط اخذ مجوز فلزیاب 2

قوانین فلزیابی در ایران :

مقررات و قوانین فلزیابی در ایران کاملا متفاوت می باشد. زیرا استفاده از فلزیاب و گنج یاب در ایران ممنوع می باشد.

و برای دریافت مجوز باید به سازمان میراث فرهنگی مراجعه کنید. اما دریافت مجوز به این سادگی ها نمی باشد و عملا امکان پذیر نمی باشد

اما اگر شما جزو افراد خاص جامعه باشید مشکلی برای دریافت مجوز نمی باشد.

اما گنج یابی در ایران مخاطبان خاص خود را دارند و  اگر هم موفق به کسب مجوز نشوند بدون مجوز هم فعالیت می کنند. در کل این مقررات به شرح زیر می باشد:

بخشی از آیین‌ نامه قانونی برای ساخت‌، خرید و فروش‌، نگهداری‌، تبلیغ و استفاده از دستگاه فلزیاب‌ :

 ماده 1_

وزارت صنایع و معادن مکلف است ضوابط اعلام شده از سوی سازمان میراث فرهنگی کشور را به هنگام ثبت اعلامیه تأسیس‌، به متقاضیان ساخت دستگاههای فلزیاب ابلاغ نماید.

 ماده 2_

خرید، فروش‌، نگهداری و استفاده از دستگاههای فلزیاب منوط به اخذ مجوز از سازمان میراث‌ فرهنگی کشور است‌.

 ماده 4_

اشخاص متقاضی دریافت مجوزهای موضوع این آیین‌نامه‌، علاوه بر شرایط عمومی اشتغال به کار و با توجه به شرایط ذیل و ضوابط مندرج در دستورالعمل صادر شده از سوی سازمان میراث فرهنگ یک کشور، تقاضای خود را به سازمان مذکور تسلیم خواهند کرد.

 ماده 6_

تبلیغ دستگاه فلزیاب از طریق رسانه‌های عمومی‌، مطبوعات‌، چاپ و نشر پوستر و سایرروشهای تبلیغاتی فقط با مجوز سازمان میراث فرهنگی کشور مجاز است‌.

شرایط اخذ مجوز فلزیاب
exirbanner

شرکت راد فلزیاب:

در شرکت راد فلزیاب سعی شده تا بهترین دستگاه های روز جهان با بهترین تکنولوژی، ضمانت نامه معتبر و خدمات پس از فروش  به دست مشتری رسانیده شود،همچنین شرکت راد فلزیاب به شما این اجازه رو میدهد تا قبل از خرید دستگاه مورد پسند خود را تست کرده و در صورت رضایت کامل آن را خریداری کنید،همچنین بعد از خرید از آموزش رایگان این شرکت بهره مند شوید.

شما میتوانید کیفیت وکارایی هر کدام از طلایاب ها را در سایت ما دنبال کرده و خرید مطمئن و ارزان خود را از شرکت راد فلزیاب انجام داده و از آموزشهای رایگان ما بهره مند شوید.

در شرکت راد فلزیاب به شما بهترین دستگاه های بازارهای بین المللی معرفی میشود تا شما را برای یک خرید هوشمندانه  یاری نماید همچنین همکاران ما آماده ی پاسخگویی به شما عزیزان جهت مشاوره و خرید انواع دستگاها بوده تا شما را برای یک خرید مطمئن و ارزان یاری نمایند.

تلفن های تماس: 09122200779