سوالات متداول

[vc_row][vc_column][vc_toggle title=”1_فلزیاب چیست؟”]

فلزیاب وسیله ای است که عموما به ما برای پیدا کردن اشیاء فلزی گم شده  درون زمین یا دیوار  کمک میکند،فلزیابها یک میدان مقناطیسی را در اطراف و ماحول دیسک جستجوگر خود ایجاد کرده  و در صورت وجود شئ فلزی در آن اطراف شدت میدان مغناطیسی دستگاه تغییر کرده  و  ما را از وجود آن مطلع میکند هر چه قدرشدت  میدان مغناطیسی تشکیل شده بیشتر باشد نشان از عمق بیشتر فلز خواهد داشت که این اطلاع دادن در دستگاه ها به اشکال مختلف میباشد، در بعضی دستگاهها که دارای صدای یکنواخت هستند صدا تغییر کرده و در دستگاهای فلزیاب تصویری داده های رنگی نشان داده خواهد شد.

فلزیاب ها انواع  مختلفی دارند که از آن جمله میتوان به:

 فلزیاب صنعتی،

فلزیاب حرارتی،

فلزیاب مغناطیسی،

فلزیاب فرکانسی،

فلزیاب تفریحی و ….غیره اشاره کرد.

[/vc_toggle][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_toggle title=”2_انواع فلزیاب ها کدام ها اند؟”]

_ فلزیاب: وقتی صحبت از فلزیاب میشود اولین چیزی که به ذهن میرسد این است که از این دستگاه فلزیاب در یافتن فلزات گران قیمت استفاده میشود، این درست است اما این روزها از فلزیاب ها استفاده های متعدد دیگری صورت میگیرد مثل استفاده در:

 گیت های هواپیمایی،

یافتن لوله های قدیمی در زیر زمین

 و بسیار کارهای مفید دیگر.

[/vc_toggle][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_toggle title=”3_فلزیاب تصویری چه ویژگی هایی دارد؟”]

در بین فلزیاب ها پیشرفته ترین آنها فلزیاب های تصویری اند که به دلیل توانایی تشخیص و شناسایی کوچکترین ذرات دارای طرفداران زیادی درجهان میباشند.

[/vc_toggle][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_toggle title=”4_دستگاه های تصویری چه مزیت هایی دارن نسبت به دستگاه های فاقد این ویژگی؟”]

اولین نکته ی مهم برای کار با دستگاه فلزیاب مریوط به تجربه اپراتور میباشد اما با کمک ویژگی تصویری بودن،میتوان از طلا (با ارزش بودن یا بی ارزش بودن) بودن شئ یافت شده آگاه شد

فلزیاب تصویری از پیشرفته ترین دستگاه طلایاب دنیا به حساب می آیند و فرآیند تصویری بودن دستگاه بسیار پیچیده است.

[/vc_toggle][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_toggle title=”5_آیا دستگاه های فلزیاب ردیاب (gps)دارند؟”]

این یکی از سوالاتی است که برای بیشتر خریداران دستگاه های فلزیاب پیش می آید اماجالب است بدانید شایعه وجود جی پی اس برای ردیابی در درون انواع دستگاه فلزیاب مربوط به ده سال پیش است. در این زمان یک گروه که برای پیدا کردن گنج به یکی از تپه های باستانی رفته بودند تا کاری غیرقانونی با استفاده از دستگاه فلزیاب انجام دهند، توسط یک گروه نیروی انتظامی که تصادفاً در آنجا قرار داشتند دستگیر شدند.

مشخص است که اگر نیروی انتظامی بخواهد تمامی این دستگاه ها را به صورت آنلاین ردیابی کند، نیاز به تعداد بالای نیرو داشته و قطعا با توجه به استفاده ای قانونی از این نوع ردیاب ها چنین کاری به شدت سخت خواهد بود. مشخص است که این شایعه به صورت کامل رد شده به حساب می‌آید.

 اگر هم نگران وجود  GPSدر دستگاه هستید بهتر است که با مراجعه به یک مغازه فنی از وجود GPS اطمینان اصل کرده و در صورت وجود آن را خارج کنید.

[/vc_toggle][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_toggle title=”6_منظور از انباشته شدن امواج از مواد معدنی چیست؟”]

تبادل انرژی و جریان ما بین هدف و فلزات و مواد معدنی و منابع موجود در صحنه ی کار باعث میگردد که سیستم بین بازگشت موج یا انرژی را معادل به آن چه ارسال کرده است تشخیص دهد حال اگر در آن منطقه فلزات و مواد معدنی د رکنار هم انباشته شده باشند و در اثر مرور زمان و یونیزه شدن یا پوسیدگی، منابع با یکدیگر جریانی الکترونی را ردو بدل مینمایند و عبور می دهند و این وضعیت به وجود آمده باعث جمع شدن یا ترکیب و تبدیل نیروها و جریانات با یکدیگر می گردد و درآن محل به صورت انباشته در می آیند و این انباشتگی جریان و موج متعلق به هدف اصلی را در این شرایط،محو یا ضعیف مینماید. این انباشته شدن باعث ایجاد انرژی ساکن یا حفره های مغناطیسی و فرکانسی میگردد و در بعضی مواقع هم در شرایطی معادل خواسته ی اپراتور را پدید می آورند که سیستم به عنوان هدف اصلی آن را تشخیص داده و کشف مینماید.

[/vc_toggle][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_toggle title=”7_منظور از همگن بودن فلزیات چیست؟”]

بعضی از فلزات و مواد معدنی از نظر تشعشع، جریان، ولتاژ، نیرو و انرژی ساکن با یکدیگر برابر یا آن قدر نزدیک هستند که پردازش گرها در سیستم توانایی تشخیص و جداسازی امواج برگشتی را ندارند و این امواج که از اهداف شبیه به هم می آیند،از نظر سرعت و نیرو جریان یا تشعشع به هم نزدیک هستند و همین نزدیک بودن آنها را شبیه به هم نشان میدهد.

[/vc_toggle][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_toggle title=”8_ آیا مقدار نیروی موجود در باطری در عملکرد تاثیر دارد؟”]

ولتاژ تعیین شده به میزان مورد نیاز همان سیستم معین میگردد و اگر ولتاژ سیستم به آن اندازه که نیاز قطعات باشد به سیستم برسد سیستم به کارائی مطلوب خود در عمق مورد نظر دست پیدا خواهد کرد ودر مدلهای دارای تفکیک، ولتاژ کامل، سیستم را در حد مطلوب قرار میدهند.

[/vc_toggle][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_toggle title=”9_-آیا جستجو در زمین های نمناک و گل آلود تاثیرات منفی بر عملکرد دستگاه دارد؟”]

زمین اگر گل آلود باشد و لایه ی آب روی آن قرار نداشته باشد،مشکل چندانی به جود نخواهد آورد برای حفره یاب اگر سطح زمین را لایه ای از آب پوشانیده باشد و موجب میگردد جاذبه ی زمین در آن نقطه ی زمین کمتر شده و آب روی سطح زمین اجازه ی جذب امواج را نمیدهد ودر مرحله ی دوم سطح خود آب اجازه ی نفوذ امواج را به لایه های زیرین نمیدهد. البته این در صورتی است که آب روی زمین قرار داشته باشد(نه در لایه های زیرین زمین) نمناک بودن زمین نه تنها تاثیر نامطلوب نخواهد گذاشت بلکه باعث بهتر عمل کردن سیستم نیز میگردد و چمن به دلیل فعل و انفعالات گیاهی خود تبدیل انرژی خورشید و مواد معدنی اطراف خود به نیرو برای ادامه ی حیات،به طور طبیعی امواج مخصوص خود را پدید می آورد که روی اکثر فلزات و مواد معدنی تاثیر گذاشته و سطح آسفالت در خیابان ها نیز همین شرایط را ایجاد مینماید و سطح چمن یا علفزار که دارای رطوبت باشد،اهداف را بزرگتر از شکل واقعیش نشان میدهد.

[/vc_toggle][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_toggle title=”10_-عمکرد دستگاه در زمین های گچ با مقادیر متوسط و زیاد چگونه است؟”]

گچ یکی از مواد خنثی میباشد که تاثیر چندانی روی عملکرد دستگاه طلایاب نخواهد داشت اما اگر سیلیس یا شوره های پدید آمده از مواد معدنی همراه گردد تا حدودی میتواند توانایی های سیستم  را کاهش دهد اما اپراتور با تنظیم سیستم باید سعی نماید تا ثبات را در مدار سیستم برای کشف هدف اصلی حفظ نماید و پدید آورد، البته گچ به همراه آهک مسئله به وجود می آورند زیرا آهک از مصالح گرم و کلسیم است و مانند سیلس واکنش ایجاد میکند.

[/vc_toggle][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_toggle title=”11_-از نظر علمی وعملی سیستم های نقطه زن موفق تر هستند یا شعاع زن؟”]کار با نقطه زن یا شعاع زن موضوعی فنی بوده و به تجربه و عملکرد اپراتور نسبت به موفقیت منطقه مقدار هدف و نوع مواد معدنی بستگی دارد و در انتخاب  آن تمایل اپراتور مطرح است.

همان طور که از نام این دستگاه مشخص است، طلایاب نقطه زن برای مشخص کردن نقطه دقیق هدف در زیر زمین است که پس از شعاع زنی هدف مورد نظر و پیدا کردن محدوده تقریبی هدف باید به کمک یک طلایاب نقطه زن مکان دقیق هدف را مشخص کرد.

ردیاب و شعاع زن در کل یک معنی و کارایی را دارند وظیفه ی ردیاب یا شعاع زن مشخص کردن محدوده احتمالی وجود فلز می باشد که دارای خطای بسیار بالایی نسبت به دستگاه های دیگر می باشند ردیاب به مدل های مختلفی تقسیم بندی می شوند که حداقل خطای این دستگاه ها ۴۰ درصد است.[/vc_toggle][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_toggle title=”12_از نظر تفکیک فلزات آیا سیستم ها همه نوع فلزات را از هم تشخیص میکند یا تنها شامل فلزات مهم مانند طلا،نقره و…. میشود در ضمن این دستگاها فلزات غیرمهم را چگونه مشخص و تعیین میکند؟”]تشخیص نوع فلزات و مواد معدنی درجه ی یک و دو،به تقسیم سیستم و تجربه و عملکرد اپرتور بستگی دارد و تفکیک و تشخیص اهداف در سیستمها بنابر EDIT یا تنظیمات تفکیک به انجام میرسد.[/vc_toggle][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_toggle title=”13_-لایه های نمک بر روی زمین صحنه ی کار به عنوان مانع بارز پوشش عمل می نماید؟”]

عملی که انجام میشود مربوط به مناطقی است که نفوذ آب به لایه های زیرین زمین به سختی و دشواری انجام میشود یا سطح آب زیر زمین آن منطقه بالاتر از حد معمول است پس از بارش باران و اشباع شدن لایه های زمین از میزان بارش باعث میشود مقداری از آب موجود از زیر زمین به سطح زمین بیاید و با خود مواد معدنی و نمک موجود را به سطح زمین انتقال دهد و بعد از تابش خورشید، آب موجود در سطح زمین بخار شده، اما رسوبات و مواد معدنی یا نمک و آهک و گچ که به همراه آب به سطح زمین منتقل شده است، در سطح زمین باقی مانده و شرایط بسیار نا مطلوبی را برای سیستم به وجود می آورد که پیشرفته ترین سیستم ها با فرکانس های مولتی یا تنظیم AC نیز با بحران رو به رو می گردد و در کشف مرکز هدف نیز در این شرایط اعوجاج در تشخیص و نفوذ برای کشف هدف اصلی در زیر زمین رو به رو می شود و تجربه ای اپراتور میتواند این فرآیند را بین سیستم و هدف و شرایط نا مطلوب زمین به تعادل و تبادل برساند. وسیستمهای دارای تنظیمات سطح و حجم سرعت ها و حساسیت ها با این مسئله کمتر رو به رو میشوند.

[/vc_toggle][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_toggle title=”14_-برای چه بعضی تولید کنندگان به ظاهر سیستم توجه نمی نماید؟”]

عمدتا اصل کار ایندسته از سیستمها توانایی مدار و کار کرد بالای آن است که تعیین کننده کیفیت و کمیت کارایی سیستم میباشد و ایندسته از سیستمها مانند اتومبیل نمیباشد که طراحی بدنه آن در وضعیت این دینامیک تاثیر بگذارد و به همین خاطر در این مدل سیستمها، سازندگان سعی مینمایند از قطعات یا لوازمی بهره ببرند که بهترین کارایی را در عم لکرد سیستم داشته باشد و عده ای هم بخاطر کیفیت پائین سیستمها تولید مجموعه خود، اقدام به ظاهر سازی در جعبه و بدنه محصولات خود مینمایند تا توجه خریداران را جلب نمایند و اپراتور یا خریدار در زمان خرید و آموزش میتواند کیفیت و کمیت و قدرت سیستم را درک نماید و با  آن آشنا شود و به ظاهر زیاد توجه ننماید.

[/vc_toggle][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_toggle title=”15_ آیا میتوان به فلزیاب ارزان اعتماد کرد؟”]این سوالی است که بیشتر کسانی که به تازگی وارد دنیای فلزیابی شده اند از خود میپرسند. برای جواب به این سوال باید فاکتورهای زیادی را مد نظر قرار داد. یکی از مهمترین فاکتورهایی که باید مد نظر قرار داد شرکت سازنده فلزیاب است. خرید فلزیاب های دست ساز که توسط اشخاص ساخته میشوند و به اصطلاح شرکتی نیستند دارای کیفیت بسیار پایین و همچنین کارایی بسیار کمی هستند و معمولا تا ۳۰ سانتی متر زیر خاک را بیشتر کاوش نمیکنند.[/vc_toggle][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_toggle title=”16_آیا میتوان از دستگاه های طلایاب برای سرقت منازل استفاده کرد؟”]

این موضوع را می توان با چند دلیل قانع کننده رد کرد.

  1. دستگاه های طلایاب عمدتا دارای قیمت های بالایی می باشد و خرید آنها به منظور سرقت مقرون به صرفه نخواهد بود
  2. دستگاه های طلایاب در داخل منازل و ساختمان ها قادر به فعالیت نخواهد بود ( به دلیل وجود فلزات فراوان در سازه ساختمان نویز فراوانی دریافت خواهد کرد )
  3. کار کردن با دستگاه های طالایاب نیاز به صبر و زمان بسیاری دارد. با در نظر گرفتن سرقت که نیاز اولیه آن سرعت عمل است این فرضیه کاملا رد می شود.

[/vc_toggle][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_toggle title=”17_ چگونه می توان یک کاوش موفق انجام داد؟”]

برای یک کاوش موفق نکات زیادی را باید بدانیم تا بتوانیم از آنها استفاده کنیم. لازم به ذکر است که در امر کاوش نیاز به افراد متخصص و کاربلد است این را باید بدانیم که کاوش نیاز به اپراتورهای حرفه ای یا نیمه حرفه ای دارد. افرادی که آشنایی لازم را با دستگاه گنج یاب یا فلزیاب داشته باشد و بتواند به راحتی از آنها استفاده کند. در غیر این صورت حتی با استفاده از بهترین فلزیاب ها یا گنجیاب ها نمی توان در این امر موفق بود. یکی از نکات آغازین برای کاوش اسکن کردن از شمال به جنوب است البته باید بدانید که این امر اجباری نیست اما می تواند به یک کاوشگر موفق کمک کرده و در عمل جستو جو موثر واقع شود. این روش با نظم دادن به کاوش افراد را از سردرگمی در می آورد. از آنجایی که ممکن است دستگاه در شرایط مختلف دچار خطا شود، یکی دیگر از نکاتی که در کاوش به ما کمک می کند تا به مکان دقیق هدف راحت تر برسیم دو مرتبه اسکن است، زیرا عوامل محیطی بسیاری مثل شرایط آب و هوایی یا وجود فلزات بزرگ در اطراف که می توانند بر امواج تاثیرگذار باشند و دستگاه ها را دچار اختلال کند.

[/vc_toggle][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_toggle title=”18_آیا فلزیاب های ماهواره ای وجود دارد؟”]

که دستگاه فلزیاب ماهواره ای به هیچ وجه وجود خارجی نداشته و در واقع کلک تبلیغاتی و راه جدید برای کلاهبرداری می باشد.در کل جهان هیچ دستگاهی وجود ندارد که بتواند از طریق ماهواره فلز زیر زمین را مشخص کند.

حتی پیشرفته ترین ماهواره ها که توسط NASA ساخته و به فضا ارسال شده اند قادر به انجام این کار نیستند و حتی قادر نیستند 20 سانتی متر در خاک نفوذ کنند پس مواظب کلاهبرداران باشید.

19_به چه نکاتی قبل از خرید دستگاه باید دقت کرد؟

1- مطمئن شوید که فروشندگان جا و مکان ثابتی دارند.

2-حتما دستگاه تست کرده و بعد خریداریر کنید.

3-هرگز از فروشندگانی  که جا و مکان مشخصی ندارند خرید نکنید و گول قسم های دروغین آنها را نخورید.

4-حتما از به نام بودن شرکت _ مدت زمان فعالیت شرکت و افتخارات آن-پرس و جو از همسایه های فروشنده سوال کنید که تازه در محل مستقر نشده باشند و …

[/vc_toggle][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_toggle title=”19_بهترین و قوی ترین دستگاه موجود در بازار کدام است؟”]

گفتن این که کدام دستگاه بهترین است به هیچ عنوان امکان ندارد چون هردستگاه قابلیت های خاص خود را داشته اما این که فلزیاب پالسی جزء بهترینها در دنیای فلزیابی است امری غیر قابل انکار بوده اما باز همه ی این ها مربوط به تجربه خود اپراتور دارد تا بتواند هرچه زودتر به مقصد خود برسد.

[/vc_toggle][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_toggle title=”20_چرا فلزیاب اجاره ای خوب نیست؟”]

بازار فلزیاب ها برگرفته از شرکت های تولید کننده، نهادهای کوچک و دلالهای اولیه مشغول به تجارت بوده و بدون ارتباط داشتن با مشتری یا اینکه محصول خریداری شده را تضمین کرده یا گارانتی کنند به همین دلیل  است که دستگاهایشان را به صورت دست دوم بفروش رسانیده یا اجاره میدهند مه در آمد اضافه ای داشته باشند.

کسی که دستگاه رو اجاره میکند از پیچیگیهای دستگاه هیچ اطلاعی ندارد وامکان دارد با هر بار اجاره دادن تعمیراتی روی دستگاه انجام شده باشد و دستگاه به درستی کار نکند.

با وجودی که شرایط اجاره نامه کوتاه است، هزینه اجاره بها نسبتا بالا است. سؤال های دیگری که باید پرسیده شوند عبارتند از اینکه آیا ممکن است در طول یک دوره زمانی محدود، یک منطقه مناسب را اسکن کنیم، و اینکه آیا اجاره کننده میتواند از این دستگاه به صورت موثر استفاده کند یا نه. از سوی دیگر، اجاره برای اجاره کننده برابر خواهد شد با قیمت خرید یک دستگاه با نام تجاری جدید که تحت پوشش گارانتی قرار دارد.

علاوه بر این، یک قطعه حساس دستگاه مثل فلزیاب، بر اساس سیستم الکترونیکی و تکنولوژی پیشرفته یک شی ایده آل برای اجاره محسوب نمیشود، زیرا کاربران مختلفی برای اهداف مختلف و در محیطهای نامناسب از آن استفاده میکنند، و در نتیجه روی قابلیت اطمینان فلزیاب تاثیر منفی میگذارند.

بسیاری از فروشگاه هایی که فلزیاب‌ اجاره میدهند فاقد دانش دقیق در مورد دستگاهها هستند. در واقه با خیال راحت میتوان گفت که هدف آنها ایجاد درآمد است.

به عنوان شرکتی که در تولید و فروش دستگاه های فلزیاب فعالیت داریم توصیه میکنیم که دستگاهی را خریداری کنید که شناخته شده باشد و گارانتی، خدمات پس از فروش، تست و آموزش داشته باشد.

[/vc_toggle][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

 

در شرکت راد فلزیاب سعی شده تا بهترین دستگاه های روز جهان با بهترین تکنولوژی،ضمانت نامه معتبر و خدمات پس از فروش  به دست مشتری رسانیده شود،همچنین شرکت راد فلزیاب به شما این اجازه رو میدهد تا قبل از خرید دستگاه مورد پسند خود را تست کرده و در صورت رضایت کامل آن را خریداری کنید،همچنین بعد از خرید از آموزش رایگان این شرکت بهره مند شوید.

شما میتوانید کیفیت وکارایی هر کدام از طلایاب ها را در سایت ما دنبال کرده و خرید مطمئن و ارزان خود را از شرکت راد فلزیاب انجام داده و از آموزشهای رایگان ما بهره مند شوید.

در شرکت راد فلزیاب به شما بهترین دستگاه های بازارهای بین المللی معرفی میشود تا شما را برای یک خرید هوشمندانه  یاری نماید همچنین همکاران ما آماده ی پاسخگویی به شما عزیزان جهت مشاوره و خرید انواع دستگاها بوده تا شما را برای یک خرید مطمئن و ارزان یاری نمایند.

تلفن تماس: 09122200779[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]